© 2005-2011 The Graves
  webdesign by Honza Heinl
      thegraves@email.cz
současnost:

Jan Heinl - klávesy, zpěv, hudba, texty
Martin Petrášek - basa
Petr Prokeš - kytara
Michal Rajtmajer - bicí
historie:

Skupina, nebo spíš duet the Graves byla založena na konci ledna 2005, poté co jsme se po několika (málo) leté pauze náhodou potkali v plzeňském Hifi-klubu. Toto setkání bylo provázeno převelikou (až přímo tulení) radostí, a po několika denním oslavování vyústilo ve vznik "něčeho", co jsme prozatím označili jako "chropytychrocht". My, Kristýna Leimerová (violoncello, altová a sopránová flétna, kytara a zpěv) a Honza Heinl (klavír a zpěv), jsme bývalí spolužáci z plzeňského Křižíkova gymnázia, i když první zmínka o našem setkání pochází už z pravěku, respektive z výstavy "Svět dynosaurů", která se uskutečnila začátkem devadesátých let na dnes už neexistujícím Výstavišti a kterou jsme navštívili každý se svým příslušným oddílem mateřské školky.

Původním záměrem bylo přibrat do počtu ještě zpěvačku, ta však velmi záhy sama vycouvala, zděšena zvuky našimi nástroji vyluzovanými. Nás to ovšem nikterak neodradilo od našich úmyslů, a jak zkoušky jedna od druhé ubíhali, pisníček pomalu přibývalo a místy už dokonce i violloncello dávalo naději, že dokáže zaimitovat i jiné věci než parník nebo prase. Nastal nejvyšší čas začít brát celou věc smrtelně vážně. Prvním krokem bylo nové jméno: "Bučavěnka, instrumentální soubor při JZD Nekvasovy". Tento okamžik lze považovat v naší historii za nanejvýš průlomový. Kristýna si nechala zkrátit vlasy, Honza přestal chodit k holiči. Poprvé se nám podařilo dohrát jednu písničku od začátku až do konce, dokonce i najednou.

Jak tak měsíce ubíhaly a dozvídalo se o nás víc a víc lidí, začali se objevovat otázky a mystifikace okolo našeho názvu. Dokonce vzniklo i několik hanlivých přezdívek jako "Zvuk se jménem Shneider", nebo "Ubučímevásksmrti!" aj. To nás opět vedlo k zamyšlení nad pojmenováním kapely a po jedné noční procházce jsme jako definitivní zvolili hroby - "The Graves". Název neskrývá žádnou slovní ani jinou hříčku, není nijak humorný ani nemá žádnou hlubokou myšlenku, je to prostě název, který má dát návštěvníkům našich koncertů alespoň trochu tušit, do čeho jdou.

Na veřejnost jsme poprvé vylezli dne 21.6.2005, kde jinde než v hospodě, které vděčíme za svou existenci - v Hifáči. V současnosti hrajeme tak 4-5x do roka, většinou v naší rodné Plzni. Náš aktuální koncertní repertoár tvoří cca 15 plísní, což dělá plus-minus hodinový program.

Stylem jsme prakticky nezařaditelní, docela se nám líbí slovní spojení alternativní chanson, snad něco mezi Psími vojáky, Jaromírem Nohavicou a Pink Floyd, které jsme také ve dvou písničkách, ovšem pouze mírně a nevědomky, vykradli. Jinak hrajeme výhradně vlastní tvorbu, jedna písnička je dokonce i veselá.
 Obludáriumplay
 Mostyplay
 Noční procházkaplay
 Z plných plicplay
 Kdo běháplay
 Mykologická
 Noci (2007)play  © 2007&2010 The Graves
Všechna práva vyhrazena

  Plzeňský deník ke kon-
  certu v Plachovce


  Plzeňský liter. život k au-
  tor. čtení v Polanově síniSebevrány

Milo

A NOTE DUM

Kulturní kavárna Jabloň

Hugo Paczolt

Hudební server Muzikus